FB YT

Dlaczego warto zdecydować się na schody z żywicy?

Wielu inwestorów budując dom, staje przed decyzją czym wykończyć betonowe schody? Na rynku jest wiele rozwiązań i każdy znajdzie coś dla siebie, ale naszą propozycją jest wykończenie schodów żywicą. 

KOLORYSTYKA - schody żywiczne możemy wykonać w dowolnym kolorze z palety RAL, czyli do wyboru mamy ponad 100 kolorów. Z takiej palety każdy znajdzie coś dla siebie.

ELEGANCJA - nasze schody wykonywane są z dużą dbałością o szczegóły. Ich powierzchnia jest gładka, przyjemna w dotyku, każdy stopień wcześniej przygotowany i wyrównany. W zasadzie zawsze nadlewamy stopnie, żeby wyrównać ich wysokość.

BEZPIECZEŃSTWO - dbamy o bezpieczeństwo naszych inwestorów i dlatego używamy wyłącznie sprawdzonych produktów. Schody są zabezpieczane lakierem, który w standardzie ma klasę antypoślizgowości R9, czyli dedykowaną na schody, wejścia, korytarze itp. W razie potrzeby dysponujemy lakierami klasach antypoślizgowości R10 oraz R11.

ŁATWOŚĆ UŻYTKOWANIA - schody z żywicy nie wymagają szczególnej pielęgnacji. Dzięki zabezpieczeniu najlepszymi na rynku lakierami firmy dr. Schutz wystarczy je odkurzać i czyścić płynem do codziennej pielęgnacji producenta, a będą służyć przez długie lata.

ŁATWOŚĆ REGENERACJI - jak wszystkie mocno eksploatowane materiały z czasem ulegają zużyciu. W sytuacji, gdy po wielu latach użytkowania zechcemy odświeżyć nasze schody z żywiczne, wystarczy je dobrze wyczyścić i nanieść 1 warstwę lakieru regeneracyjnego, aby przywrócić im pierwotny blask. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby nałożyć lakier w innym kolorze i przez kolejne lata cieszyć się schodami w innej barwie, jeśli tamta nam się znudziła.

Ile trwa pokrycie schodów żywicą?

Dla średniej wielkości biegu pokonującego jedną kondygnację, czyli 15-17 stopni potrzebujemy około 5 dni roboczych. W tym czasie wykonujemy szereg prac:

  • szlifowanie i czyszczenie istniejących schodów - to najcięższy etap, w którym mimo pracy z odciągami trzeba się liczyć z lekkim kurzem,
  • wyrównanie podstopni oraz nadlanie stopni - z reguły schody wylewane na budowie mają odchyłki wymiarowe nawet do 5 cm - radzimy z tym sobie ponownie nadlewając stopnie masą samopoziomującą ku wielkiej uciesze inwestorów,
  • wykonanie właściwego systemy z żywicy - dopiero na tak przygotowanych schodach wykonujemy system żywiczny, który mimo bardzo niewielkiej grubości (około 2 mm) składa się aż z 6 warstw! Tak wiemy, że to strasznie dużo, ale jeżeli schody mają świetnie wyglądać, to nie ma dróg na skróty!

Ceny schodów z żywicy

W poprzednim akapicie przedstawiliśmy, jak wiele pracy trzeba poświęcić, żeby schody z żywicy wyglądały naprawdę zjawiskowo.  Zapewne znajdą się tacy, co zrobią to szybciej i taniej, ale wątpliwe czy równie elegancko. To zawsze wybór inwestora, czy zdecyduje się kosztem jakości wykonania i jakości materiałów na tańsze rozwiązanie, czy zostanie przy droższym, ale na najwyższym poziomie.

Nasze wykonanie "na bogato" oscyluje w granicach 600-800 zł za stopień w zależności od wielkości zlecenia, skomplikowania biegu, miejscowości inwestycji i jeszcze kilku parametrów.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty

Jeśli zależy Ci na starannym zaaranżowaniu otoczenia, serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Dlaczego warto wybrać naszą firmę? Wyróżnia nas bogate doświadczenie oraz pasja do wykonywanej pracy. Każde nowe zlecenie jest dla nas ciekawym wyzwaniem.

Oferujemy schody z żywicy epoksydowej, poliuretanowej oraz poliasparginowej. Potrzebujesz więcej informacji na temat naszej oferty, chcesz o coś zapytać? Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie - chętnie odpowiemy, a w razie potrzeby doradzimy. 

Wśród naszych propozycji znajdują się także posadzki z mikrocementu oraz schody z mikrocementu, które prezentują się bardzo elegancko. Mikrocement to mineralny materiał przypominający ekskluzywnie wykończony beton. Oferujemy również trwałe i estetycznie wykonane posadzki poliuretanowe. To rozwiązanie, które sprawdzi się w niemal każdym pomieszczeniu. Warto dokładnie zapoznać się z naszą ofertą, by móc wybrać to, co najbardziej Wam odpowiada.?

szare schody żywiczne słupsk
schody wspornikowe z żywicy

 

 

ZOBACZ GALERIĘ SCHODÓW Z ŻYWICY
telefon Zadzwoń do nas
Doradzimy w wyborze odpowiedniego rozwiązania
608 410 374 Michał
606 715 884 Patrycja
Social Media

facebook yt instagram
Dane firmy

Nasz showroom
ul. Warcisława IV 60
78-400 Szczecinek
tel. 608 410 374
INTERIO Sp. z o.o.
ul. Warcisława IV 60
78-400 Szczecinek
NIP 6731908533
KRS 0000852048
biuro@czas-zywicy.pl